Změna provozovatele ubytovacího zařízení

V případě změny provozovatele nebo majitele ubytovacího zařízení můžete použít dosavadní účet Trevlix (zjednodušíte si nastavení ubytovacích kapacit a aktivaci Channel manageru) nebo si můžete založit nový účet Trevlix (nebudete muset kontrolovat a měnit údaje předchozího provozovatele za nové údaje).

Pokud chcete použít dosavadní účet Trevlix pro nového provozovate, zde najdete tipy, na co byste v této situaci neměli zapomenout.

Jaké kroky je potřeba provést při změně provozovatele ubytovacího zařízení

 1. Trevlix - souhlas s Obchodními podmínkami provozu 
  K provozování účtu Trevlixu se neuzavírá písemná smlouva, provozovatel pouze vyjadřuje souhlas s Obchodními podmínkami provozu služby. Je tedy potřeba, aby se nový provozovatel seznámil s Obchodními podmínkami provozu služby Trevlix a na email info@trevlix.com odeslal zprávu např. ve znění "Jsem novým provozovatelem Trevlix účtu ID 123456789 hoteldemo a souhlasím s Obchodními podmínkami provozu služby. Provozovatel: Jan Novák, firma Demo Hotel, s.r.o. IČ 123456789."

 2. Trevlix - změny kontaktních a fakturačních údajů
  Nastavte kontaktní údaje nového provozovatele v:

  Nastavení - Kontaktní údaje

  Nastavte fakturační údaje nového provozovatele v:

  Nastavení - Prodloužit předplatné - Fakturační údaje

   

 3. Trevlix - ověření uživatelských přístupů
  Smažte účty uživatelů, kteří by už neměli mít přístup do správy Trevlixu nebo jim odeberte uživatelská práva, která by neměli mít v:
  Nastavení - Uživatelé

  Pokud je aktivní modul API, můžete zkontrolovat a případně odebrat API klíče pro spojení, která by již neměla mít přístup k datům nového provozovatele.

 4. Platební brána
  Pokud máte aktivní platební bránu nastavenou na dosavadního provozovatele, vyžádejte si autorizovaným Dotazem z Trevlixu neprodleně zrušení této platební brány.
  Založte si nový účet platební brány na nového provozovatele.

 5. Katalogy ubytování - ohlášení změny provozovatele
  Pokud je vaše ubytovací zařízení nabízeno v katalozích (např. Booking.com), pak postupujte při ohlášení změny provozovatele podle instrukcí katalogu.
  Postup změny provozovatele např. pro kataloj Booking.com najdete zde.

 6. Kontrola cen, storno podmínek, obchodních podmínek ubytovacího zařízení, textů automatických emailů, apod.
  Pozorně projděte všechna místa v Trevlixu, kde potřebujete provést aktualizace údajů pro nového provozovatele.
  Zejména Ceník (modul Ceny, dále Nastavení - Doplňkové služby, Pobytové balíčky), Storno podmínky a obchodní podmínky, texty automatických emailů, kontaktní telefony a emaily provozvovatele (Nastavení - Nastavení textů, podmínek a pravidel)

 7. Doklady
  Pokud byl využíván modul Doklady pro vystavování účetních dokladů, ověřte v modulu kliknutím na ikonu ozubeného kola (nastavení modulu Doklady) změnu nastavení fakturačních a bankovních údajů nového provozovatele a založte si nové odlišné číselné řady pro všechny typy dokladů.