1. Booking.com - příprava na aktivaci Channel manageru

Channel manager zajistí mezi Trevlixem a Booking.com:

 • synchronizaci obsazenosti
 • import rezervací z Bookingu
 • synchronizaci nastavení cen a omezení pro katalog Booking (lze nastavit libovolnou přirážku k cenám Trevlixu)

2. Cena Channel manageru

Před aktivací Channel manageru si prosím zkontrolujte aktuální cenu služby https://www.trevlix.cz/cz/cenik (níže na straně) a ujistěte se, že s ní souhlasíte.

Měsíční poplatky se hradí od aktivace až do písemně ohlášené deaktivace Channel manageru (např. dotazem přímo z Trevlixu, na emailu podpory).

Synchronizaci nelze vypínat a zapínat např. mimo sezónu, došlo by k narušení integrity propojení a bylo by nutné provést novou aktivaci Channel manageru.

3. Pokud si přejete aktivovat Channel manager

 1. Pokud ještě nemáte založený účet ubytovacího zařízení Booking.com, založte si jej zde: https://join.booking.com/?lang=cs 
  Upozornění: Pokud se vás Booking při registraci bude ptát, jestli používáte Channel manager, odpovězte, že ne. Jinak by se mohlo stát, že vám Booking zablokuje možnost aktivace ubytovacího zařízení a vytváření uživatelských přístupů až do doby, než aktivujete Channel manager - a aktivace Channel manageru se těmito blokacemi paradoxně velmi zkomplikuje.
 2. Zkontrolujte si shodu ubytovacích kapacit, tedy zda máte všechny typy pokojů z Bookingu ve správném počtu také v Trevlixu a zda souhlasí maximální počet hostů v každém typu pokoje (odchylky způsobené specifickým způsobem nastavení počtu dětí na Bookingu nemusíte řešit).
  Bude pro Vás také přehlednější, pokud si v Bookingu pojmenujete typy pokojů stejně jako v Trevlixu (extranet Booking - Ubytovací zařízení - Informace o ubytovacích jednotkách - zvolit typ pokoje - Alternativní název).
 3. Zkontrolujte si, zda máte v Trevlixu aktivován modul Ceny a máte zadány ceny pokojů. Možná si všimnete, že v Booking extranetu se ceny zadávají v EUR, zatímco v Trevlixu máte nejspíše jako výchozí měnu CZK. To nemusíte řešit, o konverzi se postará automaticky Trevlix.
 4. Přidělte nám prosím přístup do účtu admin.booking.com pro Vaše ubytovací zařízení, abychom mohli nastavit spojení s Channel managerem.
  Snadný postup přidělení přístupu do Booking.com najdete zde (nezasílejte nám prosím vaše heslo do Booking.com ale vytvořte jen podle návodu přístup pro náš účet)
 5. Pošlete nám prosím info, jakou Vám máme nastavit úvodní přirážku k cenám Trevlixu pro katalog Booking.com. Oblíbená přirážka je 15% ve výši obvyklé smluvní provize katalogu Booking, ale to je jen na vás. Dá se později kdykoli změnit.

Po přidělení přístupu do Bookingu ověříme také my shodu nastavení ubytovacích kapacit v Bookingu a Trevlixu a pak Vás budeme informovat o termínu aktivace Channel manageru.

4. Poznámka: Správný postup úvodní synchronizace obsazenosti

Při úvodním importu z Bookingu.com se do Trevlixu importují všechny budoucí rezervace z Bookingu.

Rezervace z Booking.com tedy v Trevlixu před aktivací Channel manageru mít nemusíte.

(To je ideální stav. Pokud rezervace z Bookingu už v Trevlixu máte, bude potřeba je po aktivaci Channel manageru stornovat a místo nich importovat rezervace z Bookingu, které už budou propojeny na automatické změny stavu z Bookingu - toto pro Vás obvykle vyřešíme my ihned po aktivaci Channel manageru.)

 

Všechny rezervace z jiných zdrojů než Booking (např. email, telefonické objednávky) si prosím zaevidujte v Trevlixu ještě před aktivací Channel manageru, aby se po aktivaci z Trevlixu do Bookingu exportovala správná obsazenost, obsahující rezervace ze všech jiných zdrojů.

 

Vysvětlení: Někteří provozovatelé si v Bookingu rezervace z jiných zdrojů (např. email, telefonické objednávky) zaznamenávají formou „uzavření pokojů“ (není to správný ani obvyklý postup, v Bookingu by měla být snížena kapacita ubytování, ale už jsme se setkali i s tímto nesprávným postupem "uzavření pokoje" na Bookingu). Všechny tyto uzavřené termíny v Bookingu musíme těsně před aktivací Channel manageru otevřít (provádíme my) a po aktivaci už správnou obsazenost exportuje do Bookingu Trevlix.